Viprinet

viprinet
 

Viprinet

 

Viprinet 2006’dan bu yana inovatif ağ ekipmanları üreten, WAN bağlantılarını tam anlamıyla birleştiren patentli teknolojinin mucididir.

Tüm ürünlerini Almanya’da üreterek, güvenlik ve gizlilik konusunda en yüksek standartları uygular. 

 

Viprinet rakipsiz VPN tünel tekniği ile sabit ve mobil noktalar için kesintisiz, hızlı ve ekonomik bağlantı sunar. Viprinet’in uygun çözümleri güvenli ve yüksek hızlı veri transferi sağlar. Nerede ve ne zaman ihtiyacınız olursa olsun, her zaman online olmanız hedefiyle çalışır.

 

Viprinet teknolojisi esnekliği sayesinde çok sayıda sektöre ve uygulama senaryosuna uyarlanabilir. Viprinet müşterilerine 3 temel fayda sunmaktadır: "Yüksek bant genişliği", "yüksek erişim sürekliliği" ve "her lokasyondan erişilebilirlik". Bu nedenle bireylere yönelik tasarlanan mobil veya sabit internet çözümleri tam anlamıyla birleştirilerek profesyonel bağlantılara dönüştürülebilir. Mobilde veya sabitte, hızlı ve güvenli internet bağlantısı isteyen herkes için Viprinet en iyi çözümdür.

viprinet

 

Viprinet Bonding Çözümleri

 

Viprinet ürünleri ile hem sabit lokasyonlar hem de mobil araçlar için kesintisiz, hızlı ve ekonomik bağlantı çözümleri sunar. Viprinet’in uygun maliyetli çözümleri güvenli ve yüksek hızlı veri transferi sağlar. Multichannel VPN Router Viprinet teknolojisinin temelidir. Bu ürün sayesinde birçok genişbant bağlantı, yüksek erişilebilirlik seviyesine sahip tek bir bağlantıya dönüştürülebilir. Viprinet ADSL, VDSL, 3G, 4G, metro ethernet, fiber internet, uydu ve kablo internet gibi tüm geniş alan bağlantılarını birleştirebilir. LAN tarafında tüm bu bağlantılar download ve upload hızları birleştirilmiş tek bir hat olarak görünür.

 

  • Her tür bağlantıya uygun (ADSL, ADSL2+, VDSL, 3G, 4G, metro ethernet, fiber internet, kablo internet, uydu) 
  • Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirebilme
  • Modüler tasarım sayesinde esneklik
  • Farklı erişim türleri için tak-çıkar modemler
  • Farklı erişim türleri ve farklı servis sağlayıcıları yedekleme olanağı
  • Yüksek güvenlik standartlarında veri şifreleme
  • Mobil ve kablolu bağlantıları bir arada kullanabilme olanağı

 

Bonding Nedir?

 

Bonding birçok farklı tip bağlantının bant genişliklerinin birleştirilerek yüksek hızlı tek bir hatta çevrilmesidir. Bonding yöntemi ile farklı operatörlere ait istediğiniz sayıda erişim hattını birleştirerek erişim sürekliliğini maksimum düzeye çıkarabilirsiniz. Günümüzde internet olmadan iş yapmak neredeyse imkansız hale geldi. E-posta alıp göndermekten video konferansa kadar her işlemi genişbant internet bağlantıları ile sağlıyoruz. Eğer internet kesilirse şirketlerin operasyonları sekteye uğruyor ve bu durum şirketlerin para kaybetmesine neden oluyor. Dolayısıyla internet erişiminin kesintisizliği iş hayatı için hayati derecede önemli hale geliyor.

Bonding erişim sürekliliğini maksimuma çıkarmanın yanı sıra bant genişliklerini de inanılmaz seviyede artırıyor. Bonding sayesinde farklı hatların (ADSL, ADSL2+, VDSL, 3G, 4G, metro ethernet, fiber internet, kablo internet, uydu, vb.) birleştirilmesiyle ihtiyaç duyulan bant genişliğine rahatlıkla ulaşılabiliyor. LAN tarafından bakıldığında tüm bu farklı hatların birleşimi hem uplink hem de downlink trafiği için tek bir hat gibi çalışıyor. Ayrıca farklı hatların birleştirilmesi sayesinde tek bir operatöre yüksek bant genişlikleri için ödenen yüksek ücretler de tarihe gömülüyor.

Bonding, hat ücretlerinde inanılmaz oranda tasarruf sağlıyor ve geleceğin teknolojisini ayağınıza getiriyor. Operatörlerden kiralanan MPLS veya noktadan noktaya hatların maliyetleri çok yüksek... Bonding sayesinde daha yüksek bant genişliklerine ve daha yüksek seviyede erişim sürekliliğine çok daha ucuza sahip olabiliyorsunuz.

Viprinet rakipsiz VPN tünel tekniği ile sabit ve mobil noktalar için kesintisiz, hızlı ve ekonomik bağlantı sunar. Viprinet’in uygun çözümleri güvenli ve yüksek hızlı veri transferi sağlar. Nerede ve ne zaman ihtiyacınız olursa olsun, her zaman online olmanız hedefiyle çalışır.

vipri

Viprinet sistemi neden diğerlerinden daha üstündür?

Load balancing ya da WAN dengeleme bağlantının tamamen kesilme ihtimalini azaltır fakat HTTPS oturumlarının kapanmasını engelleyemez. Sadece Viprinet teknolojisi oturumların kapanmasını engeller çünkü tüm bağlantıları tek bir hatta birleştirir. Eğer bir bağlantı koparsa tek hissedeceğiniz bağlantı hızının azalması olur.

Viprinet’i bu kadar özel kılan nedir?

Patentli Viprinet prensibi farklı bağlantıları (ADSL, 3G, 4G, vb.) birleştirerek hızlı ve erişilebilirlik oranı yüksek tek bir hatta dönüştürür.

Viprinet çalışma prensibinin detayları nelerdir?

Multichannel VPN Router ile veri merkezinde bulunan Multichannel VPN Hub arasında 6 taneye kadar fiziksel WAN bağlantısı (ADSL, 3G, 4G, uydu vs.) ile  SSL tünel oluşturulur. Bu tünel içerisinde Viprinet’in sadece bu amaç için geliştirilmiş bonding tekniği ile  hatlar birleştirilir. Router ile Hub arasındaki bağlantı SSL ile şifrelenir. Gerçek interent bağlantısı Hub üzerinde başlar. Buna ilave olarak, Hub Viprinet tarafından kurulan şirket ağı için birleşme noktasıdır. Hub trafiği ilgili ağlara yönlendirir, NAT yapar veya  internet ya da şirket ağı ile arabağlantı noktası oluşturur.

Neden 2 cihaza ihtiyaç duyuyoruz?

Multichannel VPN Router ve Multicahannel VPN Hub isimli 2 cihaza ihtiyaç duyarsınız çünkü şifrelenmiş VPN tüneli bu 2 cihaz arasında kurulur. Veriler farklı bağlantılar birleştirilerek Viprinet’in eşi benzeri olmayan tekniği ile bu cihazlar arasında taşınır. Dolayısıyla veri paketleri router tarafından parçalanırken Hub tarafından parçalar birleştirilir. 

viprinet

Viprinet VPN ne kadar güvenlidir?

Viprinet SSL tabanlı, 256Bit AES ile şifrelenmişbir tünel kullanır ve veriyi 6 veya daha fazla bağlantıya dağıtır. Paket bütünlüğü SHA-1 ile garanti altına alınır. Tüneldeki veriye ulaşmaya çalışan biri altı farklı şifrelenmiş veriye aynı anda ulaşmak, şifreyi çözmek ve sonrasında parçaları doğru olarak birleştirmek zorundadır.

Viprinet ile ne kadar bant genişliği kullanabilirim?

Maksimum bant genişliği kullanılan router’a  ve bağlantıların hızına bağlıdır. Multichannel VPN Hub’lar 2 Gbps’ye kadar hızları destekler. Multichannel VPN Router ise maksimum 200 Mbps bonding kapasitesine sahiptir. Dolayısıyla bir şube maksimum 200 Mbps hıza ulaşabilirken merkezde Multichannel VPN Hub 5010 bant genişliğini tam olarak kullanan 10 şubenin bağlantısını sonlandırabilir. Bu sayı ise pratik olarak yüzlercedir çünkü şubeler hiçbir zaman aynı anda maksimum bant genişliğini kullanmazlar.

 

Dökümanlar