Fortigate

fortigateHızlandırılmış, üstün performanslı bütünleşik ağ güvenlik sistemi Fortinet FortiASIC ve FortiOS ile özgün teknoloji platformuna dayanan üstün performanslı bir UTM çözümü sunar.

 

 

Antivirus:
Gelen ve giden mail eklentilerini, tüm ftp ve http trafiğini (web tabanlı mailler dahil) web performansını düşürmeden tarar. Antivirus gateway gelen virus ve wormları networke girmeden önce kestiğinden zarar verebilecek durumları önceden önlemiş olur. Fortinetin dünya çapındaki antivirus ekibi çıkan virusleri en hızlı şekilde takip eder ve müşterilerine gerçek zamanlı update imkanı sunar. Bu sayede belirli zaman periyotları ile değil virus çıktığı anda update yapılmış olur.


Firewall:
Güçlü içerik denetleme firewallu belgelenmiş, maximum performanslı ve ölçülebilir bir ürün sunar. Policy bazlı kural yazma ile tek bir kuralda birçok kontrol saglar. Tek bir kuralda kaynağı, hedefi ve kullandığı servisi belirtilmiş paket  nat, traffic shaping, loglama Autentication (Active directory, local, lap, radius) ve protection profile uygulanabilir. Protection profile sayesinde kurala uyan paketlere antivirüs taraması, antispam taraması, wel fitering, ips/ids ve im/p2p kontrolu yapılabilir.

 

 

fortigate
 

Intrusion Detection:
Uyarı tabanlı 1400 den fazla bilinen saldırı barındıran özelleştirilebilir veritabana sahiptir.
Fortigate host tabanlı antivirus programlarından kaçan saldırıları durdurur. Antivirus güncellemelerinde olduğu gibi saldırı imzaları güncellemeleri de fortiprotect update network ile gerçekleştirilir. Bu sayede yeni saldırı çıkar çıkmaz update yapılır güncelleme süresinin dolması beklenmez.

 

VPN:
Günümüzün en popüler ve güvenli VPN türlerini destekler. Ipsec, PPTP, L2TP, based ve SSL VPN esnek bir şekilde yapılmaktadır. VPN ‘i 2 lokasyonumuz arasında yapabildiğimiz gibi dışardan dial-up kullanıcıları da güvenli bir şekilde VPN yapabilmektedir. Gelen VPN paketlerin protection profile uygulama bildiğinden, ips, antivirus, proxy serverlarımızı kullanacak olanlar için url filtering gibi denetlemeler uygulanarak tam koruma sağlanmış olunur.

 

AntiSpam:
Blaclist website ve  domain tabanlı, kelime taraması (her kullanıcı için ayrı configure edilebilirlik) ve dinamik puanlama sistemi ile güçlü ve doğru sonuç alınmaktadır.


fortigate
fortigate

 

Traffic Shaping:
Traffic Shaping ile network trafiği, paket sınıfı, kuyruk disiplini vs kriterlere göre kısıtlama yapılabilir. Böylece kendi iş önceliğimize göre trafiği şekillendirebiliriz. Ftp ve web hızını düşürüp SQL bağlantılarının performansı garanti altına alınabilir. Bunu policy bazlı yapabildiğimizden ZAMAN ve kişi bazında düzenleme yapılabilir.

 

Web Filtering:
15 milyondan fazla domain ve milyarlarca web sayfası ile url filtrelemek tam bir kontrol sağlar. 56 kategoride filtreleme imkanı sunmaktadır. Ayrıca kelime ve blac-list oluşturma imkanımızla da filtreleme yapılabilir.

 

High Availability :
Birden fazla cihaz bir arada çalıştırılarak hem yük paylaşımı hem yedekleme sağlanabilmektedir. Bir cihazın devre dışı kalması durumda diğer cihaz 3 sn gibi bir sürede Hiçbir oturumu kaybetmeden devreye girmektedir.