Araç Filo Yönetimi

Filo Yönetim Danışmanlık Hizmeti

Maliyet Tasarrufu

Filo yönetimindeki en büyük maliyet operasyon maliyetidir, ispatlanmış stratejimizle maliyetlerinizi azaltırız.

Sürücü Verimliliği


Büyük veriler büyük bir etkiye sahip olabilir. Sürücü ile ilgili tüm davranış bilgilerinin değerlendirilmesinin sürücü davranışını optimize etmeye ve iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini görün.


EcoFilo sürücüleriniz ile ilgili araç kullanım kapsamındaki tüm verilere ve varsa araç takip sisteminden elde edilen verilere odaklanmanızı sağlar. Filo verimliliğini proaktif bir şekilde yönetmenize, sürücü güvenliği ve verimliliğini artırmanıza ve işletme maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olmak için tüm lojistik ve filo performans yönetimini ele alırız.
Sadece araç takip sisteminin araca kurulması sorun değildir, esas önemli olan elde edilecek bilgilerin nasıl değerlendirileceğidir. EcoFilo bilgili danışmanlık, etkili raporlama ve müşteri destek yetenekleri ile filo performansını artırmanızı sağlar.

Araç Arıza Yönetimi

Araçlarınızın günlük çalışmamasından kaynaklı maliyetlerinizi tespit edin, tipik bir satış firmasında bir personelin hareketsiz kalması 5.000TL günlük kayba sebep olur, araçların devamlı çalışır olması uygulanmasını birlikte stratejiler belirleyelim.


Kazalar ve bakımlar genellikle akla gelen ilk aracın çalışmama durumlarıdır, hava durumu, araçların iade edilme zorunluluğu, muayene ve gerekli lisans eksikleri, trafik, diğer araçların çalışmasını engelleyen durumladır.
Araçların çalışmadığı günlerin azaltılması para tasarrufu elde etmenizi sağlar. Bir filonun verimli çalışmasını sağlamak için gerekli araçları optimize etmek kritik önem taşır. Bu, araçların kullanım sürelerinin artmasına yardımcı olacaktır. Önleyici bakım yapılan araçlarının yapılmayanlara göre daha verimli çalıştıkları tespit edilmiştir.

Sürüş Güvenliği

Şirketinizin kaza olaylarının sektörünüzdeki diğerlerine kıyasla nasıl olduğunu biliyor musunuz? Kazaları önlemek, daha güvenli bir filonun anahtarıdır. Kaza oranınızı azaltmak ve sürücü güvenliği artırmak için çalışırız.


 

Araç Takip Sistemi

Aracın hareketi ile ilgili doğru bilgi edinmek

Aracın tüm yolculuğu hakkında ayrıntılı ve doğru bilgiler elde edilir. Aracın kontak açma, kapatma, hız aşımı, durma vb. tüm durum bilgileri kayıt altına alınır. Bu bilgiler derlenerek kapsamlı raporlar ve istatistikler üretilir, sürücünün yaptığı iş veya özel kullanımı ile ilgili kesin bilgiler sağlanır.

Hareket ve durma bilgileri

Aracın sahadaki tüm hareketlerini teslimat vb. operasyonel verilerle bir araya getirmek oldukça zordur. Araç Takip Sistemi sayesinde operasyon ile eşleştirilebilecek aracın hareket ve durma bilgileri değerlendirilerek belirlenen hedeflere ziyaret zamanları mola zamanları, teslimat noktaları ve teslimat performansı gibi lokasyona dayalı bilgiler anlık elde edilir.

Araçlarınız hakkında en son lokasyon bilgisi

Harita üzerinde araçlarınızın gerçek bulunduğu yeri görebilir, hızını ve yönünü takip edebilirsiniz.

Araçlarınızı harita üzerinde canlı takip edin

Tek tıklama ile aracın yaptığı rota harita üzerinde izlenebilir, aracın seçilen tarihler arasında geçmişteki rotası harita üzerinde durum bilgileri ve farklı renk kodları ile birlikte izlenebilir.

Rota Animasyonu

Aracın yaptığı rota seçilen tarihler arasında harita üzerinde animasyon olarak durdurma, hızlandırma özellikleri ile izlenebilir. Yazılı güzergah bilgisi ve araç durum bilgileri izlenebilir.

Adres Arama

81 ilin tümünde sokak bazlı güncel haritalarda adres arama yapılabilir. Arama ayrıca kendi eklediğiniz alanlar veya rotalar içinde de yapılabilir. Harita üzerine bulunan adresteki, tesis, müşteri adresi vb. önemli noktalar işaretlenebilir.

Rota Planlama ve Ölçüm İşlemleri

Harita üzerinde başlangıç durak noktaları ve son durak belirlenerek rota çizilebilir, mesafe ölçümü gibi standart harita fonksiyonları kullanılabilir.

Güncel Harita

Güncel ve güncelliği düzenli korunan yüksek kaliteli haritalar. Harita görünümü yanında farklı tedarikçilerden uydu görüntüsü alternatifleri. Canlı trafik bilgisi ile seyahat öncesi planlama kolaylığı.